WITAJ W SKLEPIE!

WITAJ W SKLEPIE! 

Filtruj cenę
Filtruj po cenie - slider
22 zł154 zł
Smak
Smak
Pokaż więcej
Gatunek
Gatunek
Pokaż więcej
Właściwości
Wybierz...
Właściwości
Pokaż więcej
Zastosowanie
Wybierz...
Zastosowanie
Rodzaj
Wybierz
Rodzaj
Promocja!
Miód wielokwiatowy 1kg (zbiór 2024, płynny)
Original price was: 45,99 zł.Current price is: 36,79 zł.
Promocja!
Miód spadź iglasta 1kg (zbiór 2023, płynny)
Original price was: 61,99 zł.Current price is: 49,59 zł.
Promocja!
Miód lipowy 1kg (zbiór 2024, płynny)
Original price was: 50,99 zł.Current price is: 40,79 zł.
Promocja!
Miód leśny 1kg (zbiór 2024, płynny)
Original price was: 50,99 zł.Current price is: 40,79 zł.
Promocja!
Miód gryczany 1kg (zbiór 2023, skrystalizowany)
Original price was: 50,99 zł.Current price is: 40,79 zł.
Promocja!
Miód akacjowy 1kg (zbiór 2024, płynny)
Original price was: 50,99 zł.Current price is: 40,79 zł.
Promocja!
Miód Wielokwiatowy z Maliną 360g
Original price was: 35,99 zł.Current price is: 28,79 zł.
Promocja!
Miód wrzosowy 400g
Original price was: 49,99 zł.Current price is: 39,99 zł.
Promocja!
Miód spadź iglasta 400g (zbiór 2023, płynny)
Original price was: 34,99 zł.Current price is: 27,99 zł.
Promocja!
Miód słonecznikowy 1kg (zbiór 2023, płynny)
Original price was: 50,99 zł.Current price is: 40,79 zł.
Promocja!
Miód kolendrowy 400g (zbiór 2023, skrystalizowany)
Original price was: 33,99 zł.Current price is: 27,19 zł.
Promocja!
Miód słonecznikowy 400g (zbiór 2023, skrystalizowany)
Original price was: 29,99 zł.Current price is: 23,99 zł.

Miody z owocami liofilizowanymi

Liofilizacja to proces konserwacji sprawdzony i uznany za najbardziej zachowawczy. Polega na usunięciu wody z zamrożonego produktu przez sublimację lodu – oznacza to, że lód przechodzi bezpośrednio w parę wodną, z pominięciem stanu ciekłego. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze oraz pod znacznie obniżonym ciśnieniem. W wyniku odwodnienia produkt końcowy traci ponad 90% swojej pierwotnej wagi, a zawartość wilgoci jest zredukowana do 2%.

Miód rzepakowy kremowany

Świeży miód rzepakowy ma konsystencję płynną, jednak z uwagi na dużą zawartość cukrów prostych, zwłaszcza glukozy, szybko (nawet po upływie tygodnia od miodobrania) zaczyna się krystalizować i twardnieć. Dlatego dużą popularnością cieszy się miód rzepakowy kremowany. Technika jego przygotowywania polega na długotrwałym, mechanicznym mieszaniu świeżo pozyskanej patoki (czyli produktu w stanie płynnym) aż do momentu krystalizacji. Naturalna zmiana konsystencji wpływa na kolor miodu rzepakowego. W stanie płynnym jest niemal bezbarwny lub lekko słomkowy z odcieniem zielonawym, po skrystalizowaniu staje się biały lub szaro-kremowy.

Miód Słonecznikowy

Bardzo przyjemny smak nie jest wcale jedynym argumentem przemawiającym za tym, aby zainteresować się miodem słonecznikowym. Na uwagę zasługuje również jego skład, nie ogranicza się on bowiem do wody, fruktozy, glukozy oraz innych cukrów prostych. Miód ten jest też bogaty w flawonoidy i tak zwane biopierwiastki, choć na zawartość w nim witamin wpływają przede wszystkim dodatkowe składniki tego miodu – mleczko pszczele i pyłek.

Miód leśny (spadź liściasta i wielokwiat)

Miód leśny to produkt nektarowo-spadziowy barwy od jasnożółtej (wiosna) po ciemnobrązową, przechodząca też w ciemnozieloną, w zależności od rodzaju pożytku leśnego. Po skrystalizowaniu na przekroju posiada powierzchnię matową. Smak słodki, uzależniony od rodzaju pożytku – od łagodnego po ostry – czasem z posmakiem goryczy. Zapach aromatyczny o różnej intensywności. Najbardziej łagodny zapach ma miód ze zbioru wiosennego, a najbardziej ostry z dominantą wrzosu. Obie cechy – smak i zapach – zależą od ilości i rodzaju olejków roślinnych.

Miód kolendrowy

Miód kolendrowy wyróżnia się ogromną liczbą użytecznych właściwości. To prawda, że ​​zdobycie tego miodu nie jest takie proste. Faktem jest, że z powodu intensywnego i ostrego zapachu rośliny pszczoły nie są zbyt chętne do zbierania z niej nektaru. Przezroczysty ciemny kolor odróżnia świeżo zebrany produkt. Może to być również jasnobrązowe i bursztynowe odcienie.

Miód Wrzosowy

Miód wrzosowy to odmiana miodu kwiatowego, który powstaje z nektaru pochodzącego z wrzosu zwyczajnego. Nie dość, że ilość wrzosowisk jest niewielka, to jeszcze nie każdego roku da się go uzyskać. W formie ciekłej ma kolor ciemnego bursztynu, ale kiedy się krystalizuje jego barwa zmienia się na żółto-pomarańczową. Na tle innych miodów wyróżnia się on także swoim mocnym zapachem.

Miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy, znany również jako „miód tysiąca kwiatów” bądź „miód nektarowy wielokwiatowy”, to tak naprawdę duża grupa miodów pochodzących z różnych kwiatów, krzewów i drzew, zarówno uprawnych, jak i dziko rosnących, zbieranych z pasiek w różnych lokalizacjach i o różnych porach roku. Dlatego też dwa słoiki miodu wielokwiatowego mogą mieć inny kolor, a nawet odmienne wartości odżywcze i walory smakowe. Tym, co je wszystkie łączy, jest łagodny i bardzo słodki smak, z powodu którego należą do ulubionych przysmaków dzieci.

Miód rzepakowy

Miód rzepakowy od dawna jest jednym z najpopularniejszych miodów wśród Polaków, cenionym zwłaszcza za łagodny smak i wysokie właściwości odżywcze, które wynikają m.in. z dużej zawartości aminokwasów i glukozy. Miód rzepakowy, ze względu na dużą zawartość glukozy, szybko się krystalizuje, zmieniając barwę ze słomkowej na białą lub kremowo-piaskową. Nie wpływa to jednak na jego charakterystyczny smak – słodki i łagodny, z lekką nutą goryczki.

Miód spadziowy

Miód spadziowy pozyskują pszczoły z wydzielin owadów (mszyc albo czerwców), które pasożytują na liściach drzew. Ich wydzielina zmieszana jest z sokiem roślinnym; mszyce i czerwce wraz z sokiem roślinnym przyswajają białko oraz inne potrzebne składniki, wydzielają natomiast cukry. Ta zebrana i zagęszczona przez pszczoły wydzielina to właśnie miód spadziowy.

Miód lipowy

Miód lipowy jest produktem naturalnym, który od wieków ceni się za walory smakowe oraz właściwości lecznicze. To środek stosowany w zapobieganiu i leczeniu przeziębień, działający też nasennie i antystresowo. Miód lipowy zaleca się osobom uprawiającym aktywność fizyczną. Kolor miodu lipowego zależy od różnych czynników, m.in. stopnia krystalizacji czy domieszki spadzi, która zazwyczaj występuje w tym gatunku miodu. W stanie płynnym produkt może mieć barwę bardzo jasną, prawie białą, poprzez ciemniejszą złocistożółtą po bursztynową z zielonkawym odcieniem. Po skrystalizowaniu zmienia kolor na białożółty do złocistożółtego, z odcieniem szarym lub zielonkawym.

Miód akacjowy

Jako jeden z nielicznych rodzajów miodów miód akacjowy ma charakterystyczną jasnosłomkową barwę. W formie płynnej (czyli w postaci tzw. patoki) staje się prawie bezbarwny, natomiast po skrystalizowaniu może mieć kolor kremowy czy wręcz biały. Pachnie kwiatami akacji, jest bardzo słodki i mdły w smaku – uważa się, że jest jednym z najsłodszych miodów, dlatego przypadnie do gustu amatorom słodyczy. Ze względu na wysoką zawartość fruktozy miód akacjowy bardzo wolno ulega krystalizacji, dzięki czemu zachowuje postać płynną nawet przez kilka miesięcy.

Miód gryczany

Miód gryczany jest jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej intensywnych w smaku miodów. Pszczelarze pozyskują go z gryki zwyczajnej (łac. Fagopyrum esculentum, Fagopyrum sagittatum). Jest to rosnąca w klimacie umiarkowanym roślina jednoroczna z rodziny rdestowatych. Wywodzi się z obszarów wschodniej i środkowej Azji. W Polsce gryka zwyczajna występuje głównie w uprawie. Okres kwitnienia przypada na lato, od lipca do sierpnia. Roślina kwiaty ma drobne, koloru białego, różowego bądź czerwonego.